Środa, 19 lutego 2020 r.
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej
 




Organizacje
Podzakładowe


Humor dnia

Aktualności

Autor: Bogumił Nowicki   Data: 2019-05-08
Trzy prawdy
"Góralska teoria poznania
mówi, że są trzy prawdy: święta prowda, tyż prowda i gówno prowda."

Zacząłem od cytatu z Księdza Józefa Tischnera, ponieważ muszę wyjaśnić wszystkim Pracownikom, jak bałamutny jest komunikat zarządu PP SA, opublikowany na intranecie.

Czytamy: "W związku z komunikatem protestacyjnym Prezydium OM NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej z dnia 1 maja 2019 roku Zarząd Poczty Polskiej informuje, że na spotkaniu, które Pracodawca odbył z reprezentatywnymi Związkami Zawodowymi dnia 30 kwietnia Pracodawca podtrzymał propozycję wzrostu funduszu wynagrodzeń w 2019 wobec roku 2018 o 5,6 % i wyraził wolę dalszych rokowań na temat wzrostu wynagrodzeń."

Tak wygląda napisany pogrubioną czcionką wstęp. A teraz proste wyjaśnienie co pracodawca zaszyfrował w tym zdaniu. Czytelnik może pochopnie sądzić, że pracodawca zaserwował nam podwyżkę wynagrodzenia o 5,6%. Nieprawda, fundusz rośnie, bo podwyżka wynagrodzeń objęła w zeszłym roku tylko jego połowę, obecnie naliczenie funduszu jest na całe 12 miesięcy. Ponadto mamy nieco więcej zatrudnionych. Zatem fundusz rok do roku rośnie, ale wynagrodzenie całkowite pracownika może być nawet mniejsze niż w ubiegłym roku.
Pracodawca nie przedstawił żadnej odpowiedzi do żądania "Solidarności", ewidentnie odmawiając na tym etapie faktycznego wzrostu wynagrodzeń. Jednocześnie formalnie odmówił spisania protokołu rozbieżności. W tej sytuacji złożyliśmy oświadczenie do protokołu spotkania o zakończeniu ustawowego procesu rokowań i wyraziliśmy oczekiwanie rozpoczęcia niezwłocznie mediacji. Jednocześnie wyraziliśmy gotowość podpisania w każdej chwili porozumienia na poziomie 495 złotych, czyli o pięć złotych niżej, od propozycji wyjściowej w zgłoszeniu sporu.
Oczywiste jest, że w tej sytuacji musieliśmy ogłosić, zgodnie z postanowieniem Komisji Miedzyzakładowej, rozpoczęcie protestu. Czekamy na porozumienie, lub mediacje.
Jednocześnie informujemy, że w związku z zakończonymi rokowaniami protest Pracowników Poczty Polskiej, który odbywa się w tym tygodniu jest legalny, przeprowadzany w oparciu o ustawę rozwiązywaniu sporów zbiorowych. Wszelkie próby utrudniania protestu przez Pracodawcę są nielegalne.

Przewodniczący KM
Bogumił Nowicki

Kraków, 08 maja 2019 r.





Sonda

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /sonda/sonda.php on line 106








 
Webmaster: Sławek  ®2007