Niedziela, 28 kwietnia 2024 r.
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej
 




Organizacje
Podzakładowe


Humor dnia

Aktualności

Autor: Prezydium   Data: 2009-02-18
Wybory przedstawicieli pracowników do pierwszej Rady Nadzorczej Poczty Polskiej Spółka Akcyjna

Drodzy Państwo - Pracownicy Poczty Polskiej
Wszyscy wiemy, że Poczta Polska od lat podlega wpływowi politycznych decyzji. Kolejne rządy próbują "naprawiać" przedsiębiorstwo pod hasłami restrukturyzacji, reorganizacji, przystosowania do warunków rynkowych, itp. Jest jednak warunek powodzenia tych planów - w procesie zmian muszą uczestniczyć pracownicy. Zbyt rzadko tak się dzieje. Bez wiedzy o faktycznym funkcjonowaniu rynku, bez głosu załogi podczas procesów legislacyjnych, trudno jest tworzyć odpowiednie przepisy. Niestety, zły scenariusz został również zrealizowany w przypadku przyjętej w ubiegłym roku ustawy o komercjalizacji p.p.u.p. Poczta Polska. Nie wzięto w niej w wystarczającym stopniu pod uwagę ważnych i słusznych argumentów zgłaszanych przez partnerów społecznych. Przyszły los Poczty Polskiej i jej pracowników nie jest więc ustalony w zapisach ustawowych, ale zależy od decyzji zarządzających przedsiębiorstwem. Za kilka miesięcy w tych decyzjach możemy uczestniczyć.
Przez ostatnie 10 lat jestem związany z Pocztą Polską. Dla mnie to nie tylko miejsce pracy. Poczta Polska ma do spełnienia misję - musi pozostać przedsiębiorstwem, które daje Polakom gwarancję dobrej usługi, a pracownikom gwarancję wysokiej jakości zatrudnienia. Z takim przekonaniem powinien w Radzie Nadzorczej Poczta Polska S.A. pracować przedstawiciel Pracowników. Dlatego kandyduję i proszę Państwa o poparcie.

Z poważaniem, Adam Warpas

Panie, Panowie, Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy!
Dziś mamy szansę zrealizować nasze fundamentalne prawo zawarte wart. 182 ustawy Kodeks Pracy włączenia się do procesu zarządzania firmą. Przedstawiciele pracowników staną się członkami Rady Nadzorczej i Zarządu Poczty Polskiej. Udział pracowników w zarządzaniu spółką jest swoistą gwarancją zadbania o sprawy nie ujęte w ustawie komercjalizacyjnej. Jako pracownicy będziemy mieli wpływ na wszelkie decyzje, w tym tak ważne jak strategia firmy, jej struktura organizacyjna i własnościowa.
Decyzją Walnego Zebrania delegatów NSZZ "Solidarność" Pracowników Poczty Polskiej Adam Warpas uzyskał poparcie organizacji jako kandydat do Rady Nadzorczej. Przez dwa lata poznawałem Adama jako sprawnego, zaangażowanego i kompetentnego, pracującego społecznie człowieka Związku. Jest jeszcze młodym, ale już doświadczonym Pocztowcem. Z równie głębokim przekonaniem, jak robiłem to przed Delegatami Solidarności, proszę dzisiaj o poparcie Adama wszystkich pracowników Poczty Polskiej bo wiem, że poradzi sobie z czekającymi nas problemami.

Pozdrawiam, Bogumił Nowicki

Adam Warpas, 37 lat, mieszkaniec Wyszkowa, żonaty, dwoje dzieci
Absolwent m.in. wydziału nauk politycznych i społecznych o kierunku europejskim oraz studium ekonomicznego o profilu ekonomika i organizacja przedsiębiorstw. Ukończył wiele dodatkowych kursów i szkoleń managerskich. Mówi w języku angielskim i rosyjskim. Zdał egzamin dla kandydatów do rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.
W latach 1994-1999 pracował w urzędzie skarbowym. Od 1999 roku zatrudniony w p.p.u.p. Poczta Polska. Obecnie jest Głównym Specjalistą ds. ustawodawstwa międzynarodowego w Biurze Regulacji Prawnych Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej. Uczestniczy w procesach konsultacyjnych i legislacyjnych dotyczących kształtowania rynku pocztowego. W ramach wykonywanych zadań współpracuje z organami administracji państwowej oraz podmiotami działającymi na rynku pocztowym zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi. W ostatnich latach aktywnie uczestniczył w procesie tworzenia tzw. III Dyrektywy pocztowej. Proces ten zakończył się przyjęciem przez Parlament Europejski aktu prawnego korzystnego dla Polski i krajowego operatora publicznego. Jest członkiem Grup roboczych PostEurop ds. Usług interesu ogólnego oraz ds. Światowej Organizacji Handlu. Był członkiem delegacji Poczty Polskiej podczas ostatniego Kongresu Światowego Związku Pocztowego w Genewie.
Od wielu lat zajmuje się działalnością społeczną na rożnych poziomach. Był wieloletnim przewodniczącym rady osiedla. W latach 2002-2006 był radnym Rady Miejskiej w Wyszkowie, pracował w komisji rewizyjnej – organie kontrolnym Rady Następnie został przewodniczącym Rady Miejskiej. Do dziś jest aktywnym działaczem samorządowym. Pełnił również funkcję ławnika w sądzie pracy, dlatego nie obce są mu problemy pracownicze. Jest też wieloletnim, honorowym dawcą krwi.
Od początku zatrudnienia wp.p.u.p. Poczta Polska członek NSZZ "Solidarność".





Karta Rabatowa Orlen








 
Webmaster: Sławek  ®2007