Niedziela, 27 maja 2018 r.
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej
 
Organizacje
Podzakładowe


Humor dnia

Aktualności

Autor: Bogumił Nowicki   Data: 2012-05-09
Informacja
Koleżanki i Koledzy,
Zacznę ogólnym tematem bieżącym na którym skupiają się obecnie wszystkie poważne związki zawodowe. Tematem o strategicznym znaczeniu dla wszystkich Polek i Polaków żyjących z pracy, zwanej pogardliwie przez wielkich tego świata najemną.
Ze względu na wiek jestem w gronie Polaków, których w pełni dotknie antypracownicza akcja przeprowadzona przez obecny rząd, oszukańczo określana "reformą systemu emerytalnego", czuję się zatem osobiście okradziony. Ta kradzież w przypadku mężczyzn z mojego rocznika, to pełne, dwuletnie wynagrodzenie. Zachęcam wszystkich, szczególnie młodszych, aby dokonali stosownego indywidualnego obliczenia. Kobiety będą operowane w poważniejszym wymiarze i bez względu na to, czy pracując zdecydują się na macierzyństwo, czy nie, ale operacja będzie bardziej rozciągana w czasie.
Zatem zachęcam również wszystkich członków Związku, szczególnie z warszawskich Komisji Podzakładowych, a także pracowników PP czytających nasze materiały, do udziału w manifestacji przed Parlamentem 11 maja. Rząd rozprawia się z Polakami równie szybko i sprawnie, jak to zrobił nie tak dawno z Pocztą Polską. Wtedy maszynka do głosowania POPSL-u błyskawicznie nas ?skomercjalizowała?, 11 maja popsel, zapewnie równie bezdyskusyjnie, odbierze nam dwa lata życia na emeryturze.

Równolegle do inżynierii całego Narodu biegną sprawy pocztowe. 25 kwietnia odbyła się kolejna sejmowa Komisja, tym razem Infrastruktury. Nie wiedzieć czemu temat brzmiał "rozpatrzenie informacji Ministra AiC o realizacji programu naprawczego w PP S.A." Interesującym się losem PP sugeruję zapoznanie się z kształcącym stenogramem na stronie http://orka.sejm.gov.pl/zapisy7.nsf/0/EBDF5D6FC807EB5EC12579F8004AAC9F/%24File/0046407.pdf.
Stenogram jest rzetelny, acz zostało zniekształcone jedno zdanie akurat z mojej wypowiedzi. Dla tych co zechcą czytać, podaję faktyczne brzmienie tekstu zapisanego na 25 str. Powiedziałem - system emerytalny i tak zwaną reformę, zostało to przekręcone na - system emerytalny i ta zwaną formę. Taki zapis powoduje oczywistą utratę sensu początku mojej wypowiedzi. Nie zmienia to faktu, że wszyscy wiemy, iż istotniejsze jest to, co mówili posłowie, Pani Minister i Zarząd PP S.A.

Kończę bieżącą informacją o najbliższym kalendarzu działań wewnątrz Firmy. Jutro 10 maja odbędzie się spotkanie pracodawcy z przedstawicielami 46 sygnatariuszy zakładowego układu zbiorowego pracy. Jest to dalszy ciąg debaty nad proponowanymi przez pracodawcę zmianami w zuzp.
Natomiast 16 maja odbędzie się kolejne spotkanie naszego zespołu z pracodawcą w sprawie toczonego obecnie przez nas sporu zbiorowego. Przypominam, że domagamy się odstąpienia od zwalniania grupowego pracowników i podwyżki płac.


Sonda
Czy w Twoim miejscu pracy (czytaj: Poczta Polska SA) stosowany jest wobec Ciebie mobbing ze strony przełożonych? 
Webmaster: Sławek  ®2007